Pomoc najbardziej potrzebującym na Białorusi

W dniu dzisiejszym (11.04.2017r.) doszło do wysłania kolejnej paczki żywnościowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy „ Rubież”  oraz Stowarzyszenia pozarządowe z Sokółki dla najbardziej potrzebujących Polaków zamieszkałych na Białorusi z woj. grodzieńskiego.

W ramach tej akcji za pośrednictwem Konsula w Grodnie na Białorusi zwrócił się mieszkaniec Lidy o pomoc w otrzymaniu wózka inwalidzkiego. Podczas wypadku doznał on uszkodzenia kręgosłupa ( kręgów szyjnych) nie może poruszać się i jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

„ Rubież” stanęła jak zwykle na wysokości zadania to dzięki życzliwym osobom został zakupiony skuter dla niepełnosprawnych, który został przekazany przez Prezesa SM Bielmlek Tadeusza Romańczuka Senatora RP, którego reprezentował pełnomocnik zarządu Piotr Żukowski wraz z Mieczysław K. Baszko Poseł RP. Skuter został przekazany dla Stowarzyszenia Pomocy Rubież przez Józefa Kulikowskiego a następnie przekazano go Konsulowi Generalnemu RP w Grodnie Jarosławowi Książkowi. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc a  szczególne słowa wdzięczności należą się Senatorowi Tadeuszowi Romańczukowi.

   

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress