Urodził się w 1961 r. w Boratyńszczyźnie (gmina Studziałowo woj. podlaskie) w rodzinie dwuwyznaniowej (katolicko-prawosławnej). Polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, członek zarządu i wicemarszałek województwa podlaskiego, a od 2014 r. marszałek województwa podlaskiego. Od 2015 r. poseł na Sejm VIII kadencji.

Absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie (filia w Białej Podlaskiej). Edukację swą uzupełnił o studia podyplomowe w zakresie zarządzania i organizacji na AWF w Poznaniu. Od 1985 r. do 2008 r. pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Przez 13 lat pracował jako dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Były trener młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

Działalność polityczną rozpoczął od 1994 r., kiedy to został wybrany, jako kandydat niezależny, do rady miasta i gminy w Sokółce.

W dniu 20 stycznia 2018 r. wstąpił do Porozumienia dołączając do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W Sejmie pracuje w dwóch komisjach: Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Łączności z Polakami za Granicą.

Praca polityka wymaga poświęcenia i dużej ilości czasu, ale stara się nie zaniedbywać swojej rodziny. Mieszka w Sokółce z żoną Bogusławą z którą wspólnie wychowali trójkę dzieci, a dziś cieszą się swoimi wnukami. Sport i kuchnia regionalna to jest to, co robi w wolnych chwilach.

W życiu kieruję się dewizą Świętego Jana Pawła II „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu”, dlatego stara się angażować w życie społeczne w różnych instytucjach i stowarzyszeniach. Jest Przewodniczącym Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe województwa polskiego, Członkiem Prezydium Ochotniczej Straży Pożarnej RP województwa podlaskiego, Członkiem Komisji Rewizyjnej w Stowarzyszeniu „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”, Prezesem Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Sokółce. Aktywnie działam społecznie w Stowarzyszeniu Pomocy Polakom na Wschodzie „Rubież” i od lat czynnie uczestniczy i wspiera Stowarzyszenie Św. Izydora Oracza.