Głos rozsądku to lepsza Polska

     rozsadek

     Ostatnie dni pokazują, że obóz władzy totalnie się pogubił. Odbudowanie lewicy dzięki zamieszaniu z ustawą antyaborcyjną, antyreforma edukacji, zapowiedź podwyżek prądu czy wody, a także podatków dla przedsiębiorców to fakt, który coraz częściej zaczyna zauważać społeczeństwo i nawet 500+ już nie jest w stanie dalej zamydlać oczu.

     Jeżeli chodzi rolnictwo, które jest mi szczególnie bliskie, to wystarczy powiedzieć, że ważna debata o rolnictwie odbyła się pod osłoną nocy, bez obecności ministra rolnictwa, a przecież ceny płodów rolnych są najniższe od wielu lat, rząd zapowiada wydłużenie wieku emerytalnego rolnikom, rząd dopuścił przez rozluźnienie dyscypliny sanitarnej do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się Afrykańskiego Pomoru Świn, poparcie na szczycie w Bratysławie kontrowersyjnej umowy handlowej z Kanadą (CETA), która spowoduje duże problemy rodzimych producentów żywności. Nieudolność PiS-u prowadzi do degradacji polskiego rolnictwa. Niestety również w instytucjach, gdzie jeszcze niedawno rolnicy mogli uzyskać kompetentną pomoc, obecnie trwa rozliczanie i wymiana kadr. Trwa masowe i bezwstydne obsadzanie instytucji państwowych swojakami bez kompetencji.

     W największej opozycyjnej partii PO – zamiast mobilizacji trwają przepychanki słowne, łącznie z kwestionowaniem przywództwa kierownictwa i obranego kierunku, a kliku polityków wylądowało już poza partią. Nowoczesna liże rany po utracie wielomilionowej subwencji z powodu odrzucenia jej sprawozdania finansowego, a jej przewodniczący Ryszard Petru wciąż jednak śni sny o potędze i wskazuje na siebie jako lidera, który stanie na czele zjednoczonej opozycji. A co słychać u nas ?

     Dobre pytanie w politycznym zgiełku głos rozsądku bywa czasami słabo słyszalny, a niekiedy wyciszany przez media. To nie sprzedaje się tak dobrze jak skandale i polityczne harce. Tymczasem dziś PSL prowadzi wielką i godną najwyższej uwagi batalię programową. To z niej wyłania się lepsza Polska. PSL będzie dążyło, aby wypracowane rozwiązania społeczno-gospodarcze były wdrażane mimo niekorzystnej arytmetyki sejmowej. To istotny walor debat programowych PSL, gdyż są one w zasadzie także ogólnonarodowymi konsultacjami społecznymi których dziś brakuje. Praktyka pokazuje, że to co robi PSL ma wielki sens. Pakt dla polskich firm rodzinnych z entuzjazmem został przyjęty przez polskich przedsiębiorców. Propozycje edukacyjne spotkały się z uznaniem środowisk nauczycielskich i zaowocowały porozumieniem w obronie polskiej szkoły. Katalog rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia może wkrótce stać się życzliwą podpowiedzią dla rządu, co bez wątpienia polskiemu społeczeństwu wyjdzie na zdrowie. Wkrótce przedstawimy m.in. propozycje dla środowisk samorządowych.