Budowa drogi z Sokółki do Dąbrowy Białostockiej

Mam dla Państwa bardzo dobrą wiadomość, właśnie ruszyła budowa drogi wojewódzkiej z Sokółki do Dąbrowy Białostockiej. Modernizacja 31-kilometrowej trasy będzie kosztować prawie 83 mln zł, 85 procent tej kwoty zostanie pokryte z funduszy europejskich. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Most i bielskiego Unibepu.
Wówczas inwestycja ma zostać ukończona.
Przedsięwzięcie będzie realizowane w trzech gminach. W gminie Sokółka zostanie przebudowany odcinek o długości 11,7 kilometra, w gminie Sidra to 12 kilometrów i w gminie Dąbrowa Białostocka – 7 kilometrów.

Wykonana zostanie jezdnia o szerokości 7 metrów z obustronnymi poboczami. Przebudowane zostaną skrzyżowania i wybudowane cztery ronda: w Sokółce (na skrzyżowaniu ulic Witosa i Mariańskiej), Sokolanach, Jasionówce i Dąbrowie Białostockiej. Oprócz tego powstaną dwie zatoki do ważenia i kontroli pojazdów oraz ciąg pieszo-rowerowy (około 3 km na starym śladzie).
W 70 procentach trasa będzie przebiegać w tzw. nowym śladzie (po wschodniej części), dzięki czemu podczas prac istniejąca droga będzie częściowo przejezdna.

Zdjęcia źródło:  isokolka.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress